Zdrowy styl życia mówiąc eufemistycznie jest w modzie. Staramy się nadążyć za uciekającym życiem, uprawiać sporty i zdrowo się odżywiać. Tylko gdzie będziemy mieli 100 % pewność, że czynności jakie wykonujemy są pod czujnym okiem lekarza i nie działamy na swoją niekorzyść?

Ciężko znaleźć miejsce w którym będziemy czuli się bezpiecznie, takie gdzie nie ogranicza nas ani wiek ani schorzenia z którymi się borykamy. Jednym z takich miejsc, gdzie możemy zarówno leczyć jak i zapobiegać chorobom jest przychodnia Medical Center. Skontaktowaliśmy się z jednym z właścicieli przychodni, aby zadać im kilka pytań na temat zdrowego trybu życia.

Jak długo istniejecie już na rynku?

MEDICAL OFFICE s.c. powstała w 2004 roku a od roku 2006 prowadzimy NZOZ Medical Center. Teraz właśnie obchodzimy 10-cio założenia przychodni. Celem naszej działalności jest zapewnienie profesjonalnej i kompleksowej opieki medycznej począwszy od podstawowej opieki zdrowotnej poprzez specjalistkę i rehabilitację aż po opiekę w dom pacjenta.

Słyszałam że firma rozwija się błyskawicznie? Czym się kierujecie w rozwijaniu swojej oferty?

Tak, przez okres 10-ciu lat myślę, że osiągnęliśmy wiele. Duży nacisk kładziemy na rozwój firmy. Dzięki otrzymanym kolejnym dotacjom unijnym m.in. „Informatyzacja oraz wdrożenie elektronicznej dokumentacji medycznej za pomocą e-usługi w Medical Center” możemy zapewnić naszym pacjentom coraz to nowsze rozwiązania i kompleksową opiekę w jednej placówce, w tym e-usługę. To usługa, która umożliwi pełne załatwienie danej sprawy drogą elektroniczną w tym: zapis do lekarza, dostęp do skierowań, recept i zwolnień lekarskich, wyników wykonanych badań jak również dostęp do pełnej dokumentacji medycznej. To wszystko będzie możliwe dzięki wdrożonym dodatkowym mechanizmom personalizacji w celu ochrony danych osobowych i dostosowania sposobu świadczenia do szczególnych uwarunkowań i potrzeb klienta.

Jakie poradnie można znaleźć w Państwa placówkach?

Od wielu lat współpracujemy z NFZ, dzięki czemu większość z naszych poradni jest bezpłatna.. Wychodząc naprzeciw naszym klientom otworzyliśmy również odpłatne poradnie wysokospecjalistyczne, tj. poradnia leczenia bólu, poradnia leczenia ran, podologia – leczenie stopy cukrzycowej, poradnia zdrowia psychicznego, dzięki którym odnieśliśmy wiele sukcesów w powrocie do zdrowia naszych pacjentów. Dla stałych klientów wprowadziliśmy 10-15% karty rabatowe oraz ceny promocyjne..

Często po wizycie u lekarza otrzymujemy skierowanie na różne badania, gdzie je wykonujecie?

Większość naszych pracowni diagnostycznych mamy na miejscu m.in.: USG, DOPPLER, ECHO serca, itd. Wykonujemy także badania laboratoryjne w pełnym zakresie, badania słuchu, alergiczne testy skórne oraz badania kierowców i badania w zakresie medycyny pracy. W ramach otrzymanego dofinasowania powstanie również pracownia RTG.

Od jakiegoś czasu funkcjonuje także rehabilitacja. Na jakie zabiegi można się zapisać?

W 2014 roku nasza placówka zakupiła wiele nowych, specjalistycznych sprzętów oraz zatrudniła wykwalifikowanych fizjoterapeutów do pracy z dziećmi i dorosłymi.. Zakres zabiegów jest bardzo obszerny, są to m.in.: prądy, jonoforeza, elektrostymulacja, magnoterapia, laseroterapia, światłolecznictwo, krioterapia, kinezyterapia, itd.

Jeśli nie chcemy rozpoczynać rehabilitacji a jedynie poprawić naszą kondycję , możemy zapisać się na gimnastykę usprawniającą w grupach 10 osobowych, która odbywa się 2 razy w tygodniu. Zajęcia podzielone są na grupy dla dzieci i dla dorosłych. Obecnie na gimnastykę uczęszcza ok 100 osób. Jeśli nie lubimy pracować w grupie możemy skorzystać z zajęć indywidualnych lub masaży.

W trosce o naszych pacjentów prowadzimy bezpłatne konsultacje, które to pomogą ocenić stan zdrowia i dobrać odpowiednia metody leczenia.

Czym zajmuje się fundacja Medical Center?

Celem Fundacji jest działalność na rzecz dobra publicznego ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb środowisk osób niepełnosprawnych i przewlekle chorych w zakresie ochrony zdrowia, aktywizacji zawodowej, opieki socjalnej, oświaty, nauki i kultury, wypoczynku i rekreacji.

Żyjemy coraz dłużej. Wraz z wiekiem narastają problemy z poruszaniem się i codzienną aktywnością do której z jednej strony jesteśmy przyzwyczajeni, a z drugiej jesteśmy zmuszani przez presję bycia ciągle młodym. W pewnym momencie konieczne jest wsparcie naszego organizmu przez fachową rehabilitację. Zabiegi finansowane przez NFZ są trudno dostępne i często trzeba czekać na rehabilitację wiele miesięcy. Gabinety prywatne są natomiast drogie.

Jeśli problem jeszcze Ciebie nie dotyczy, pomyśl o innych, tych, którzy nie mogą korzystać z zabiegów, ponieważ ich na to nie stać. Fundacja Medical Center gromadzi środki, dzięki którym Twoja rodzina lub Twój sąsiad i sąsiadka będą mogli uczestniczyć w takich zajęciach.

Jakie usługi wyróżniają Państwa na tle innych przychodni?

W naszej przychodni można znaleźć wiele usług, które znacznie różnią się od typowej placówki. Dla każdego staramy się, stworzyć warunki, dzięki którym przychodnia nie będzie się kojarzyła tylko z wizytą u lekarza. Dla kobiet w ciąży prowadzimy Szkołę rodzenia, dla osób odchudzających się poradnie dietetyczną i gimnastykę. Każdy może skorzystać także z psychoterapii indywidualnej i grupowej. Przy każdej nadarzającej się okazji organizujemy także szkolenia i warsztaty edukacyjne. W naszym biurze pacjenci mogą również wypożyczyć książkę, dzięki czemu czas spędzony w poczekalni lub domu nie będzie się dłużył.

Dziękuję bardzo za rozmowę. Na pewno sprawdzę i skorzystam z tak szerokiego zakresu usług.

Jak widać zdrowy tryb życia dosłownie puka do naszych drzwi – nie musimy daleko jeździć i szukać rozwiązania jak być zdrowym. Dla mnie przychodnia Medical Center jest czymś w rodzaju odkrycia – pokazuje przychodnie w zupełnie innym świetle. Czas spędzany w służbie zdrowia nie musi być męczący i nudny, możemy tu również czuć się dobrze i spełniać swoje potrzeby.