ALERGOLOG

Alergolog to lekarz zajmujący się chorobami wywoływanymi przez alergeny, czyli rozprzestrzenione w środowisku antygeny wywołujące reakcję alergiczną. Alergolog przeprowadza wywiad, zleca konieczne badania i na tej podstawie ustala rodzaj występującej u pacjenta alergii oraz proponuje leczenie.

DERMATOLOG

Dermatolog diagnozuje przyczyny zmian skórnych oraz wdraża odpowiednie leczenie, a dermatologia do dział medycyny zajmujący się chorobami skóry.  Powiązane z dermatologią dyscypliny medyczne to m.in. kosmetologia i wenerologia..

CHIRURG NACZYNIOWY

Chirurgia naczyniowa to dziedzina medycyny, która zajmuje się diagnozowaniem oraz leczeniem chorób, związanych z nieprawidłowym funkcjonowaniem naczyń krwionośnych i limfatycznych.

ENDOKRYNOLOG

Endokrynolog to specjalista, który zajmuje się gruczołami wydzielania wewnętrznego. Zarówno chorobami spowodowanymi zaburzeniami w funkcjonowaniu tych gruczołów, jak i produkowanymi przez nie hormonami. 

GINEKOLOG

Ginekolog to lekarz zajmujący się badaniem i diagnozowaniem chorób żeńskich narządów płciowych oraz ich leczeniem. Ginekologia silnie powiązana jest z położnictwem, czyli dziedziną medycyny specjalizującą się w okresie ciąży, porodu i połogu. 

KARDIOLOG

Kardiologia to dziedzina medycyny zajmująca się chorobami serca i układu krążenia. Kardiolog rozpoznaje wrodzone choroby kardiologiczne, przeprowadza oraz interpretuje badania takie jak EKG, echo serca, echokardiografia, zleca leczenie oraz nadzoruje proces rehabilitacji pacjentów z problemami w tym zakresie.

NEFROLOG

Nefrolog to lekarz, specjalista nefrologii, zajmujący się diagnozowaniem nerek oraz ich leczeniem. 

NEUROLOG

Neurolog to lekarz specjalizujący się w diagnozowaniu oraz leczeniu chorób ośrodkowego układu nerwowego i nerwów obwodowych.

UROLOG

Urolog to specjalista leczący choroby związane z układem moczowo-płciowym. 

ORTOPEDA

Neurolog to lekarz specjalizujący się w diagnozowaniu oraz leczeniu chorób ośrodkowego układu nerwowego i nerwów obwodowych.

ZOBACZ TAKŻE

Close Menu